Bieg główny - 10 km

18 lipca 2020 - 4 edycja nocnego biegu ulicznego na dystansie 10 km.

NightRun Susz to organizowany
od 2017 roku nocny bieg uliczny
na dystansie 10 km.


Na linii startu corocznie melduje się blisko 350 biegaczy, którzy w świetle księżyca przemierzają ulice Susza oraz urokliwą alejkę wokoło jeziora Suskiego by ostatecznie przy głośnym aplauzie kibiców przekroczyć linię mety.


Co wyróżnia nasz bieg?

Po pierwsze - trasa - bieganie latem wieczorową porą daje dużo frajdy, szczególnie kiedy do przemierzenia jest blisko sześcio kilometrowy odcinek po klimatycznej alei spacerowej okalającej jezioro Suskie.

Po drugie - atmosfera - Susz to Polska Stolica Triathlonu. Organizowane tutaj od 29 lat zawody na stałe wpisały sie w życie mieszkanców miasta, którzy w trakcie biegu kibicują zawodnikom praktycznie na każdym kilometrze trasy. Spotkałeś się kiedyś z "dzikim" bufetem składającym się z wody, izotoników lub owoców? Nie? To musisz pobiec w Suszu!

Po trzecie - pakiet startowy - Oprócz medalu finishera na mecie oraz koszulki biegacze mogą liczyć na pomysłowy pakiet startowy. Osoby, które są z nami od początku posiadają już w swoich zasobach takie gadżety jak kubki, ręczniki sportowe, buffy czy breloki do kluczy - wszystko sygnowane logiem NRS.
Image
Image

Trasa

Trasa biegu liczy 10 km i składa się z dwóch etapów: pętli prowadzącej ulicami Susza oraz rundy alejką spacerową dookoła jeziora Suskiego.

  •  trasa nie posiada atestu PZLA
  •  bieg odbywa się przy całkowicie wyłączonym ruchu ulicznym (pętla po mieście)
  •  start i meta zlokalizowane są przy hali CSiR Susz
  •  na trasie znajdowal się będzie jeden bufet (ok. 4,2 km)
  •  nawierzchnia asfaltowa/polbruk. Podczas etapu na alejce spacerowej występuje odcinek ok. 1400 m nawierzchni gruntowej utwardzonej
  • oświetlenie: trasa na terenie miasta ze sztucznym oświetleniem, podczas etapu na alejce spacerowej odcinek ok. 4 km bez oświetlenia, dopuszczone latarki czołowe
  • oznakowanie: trasa będzie oznakowana tabliczkami informacyjnymi co 1 km. Zlokalizowane będą również punkty elektronicznego pomiaru czasu, a ominięcie któregokolwiek z nich przez zawodnika skutkować będzie jego dyskwalifikacją